Stres psychiczny

Bardzo groźne dla zdrowia dzieci jest oglądanie w telewizji drastycznych i brutalnych scen z filmów, w których dominują przemoc, morderstwa czy seks. Zbyt mało jest programów, które przedstawiałyby postacie godne naśladowania.

Stres psychiczny powodowany uciążliwym hałasem, bezsennością czy też oglądaniem filmów z brutalnymi scenami jest jednym z potężnych czynników ryzyka w zachorowalności na wszystkie schorzenia.

Silny stres może spowodować zmiany w wielu narządach naszego ciała. Organizm produkuje więcej środków poprawiających samopoczucie, a jednocześnie znie-czulających, tzw. endorfin. Ich wytwarzanie w nadmiarze powoduje wzrost ciśnienia krwi i niebezpieczeństwo udaru mózgu. Podwyższone ciśnienie może powodować pęknięcia małych naczyń krwionośnych. Ryzyko zawału serca jest o wiele większe niż normalnie. Oddychanie nie przebiega prawidłowo, dlatego do płuc, krwi oraz do komórek dostaje się mniej tlenu. Następuje też osłabienie układu immunologicznego (odpornościowego) i zwiększa się podatność na choroby.

One comment to Stres psychiczny

  • Rav  says:

    Jak to mowia w zdrowym ciele zdrowy duch 😉

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>